Teknolojimiz

İleri teknoloji içeren makineler

Türkiye'nin ilk ve tek yerli makineleri imalatçısı Ruşen Makina tarafından üretilen ekipmanımız en ileri teknolojiye haizdir. Bu yüksek teknoloji, yüksek kalitede hizmet vermemize olanak sağlamaktadır.

Yüksek kaliteli malzemeler

 Kuru temizleme hizmetlerimizde Avrupa’dan ithal yüksek kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler sayesinde her türlü lekelerin üstesinden gelmek ve yüksek kalitede hizmet vermek mümkün olmaktadır. 

Derin tecrübe profesyonellik

Ileri teknolojili makinelerimiz ve yüksek kaliteli malzemelerimizi, 1973 yılından beri süregelen derin tecrübemiz ile harmanlıyoruz. Buradan elde ettiğimiz harman ile mükemmel profesyonel iş yapıyoruz. 'Kuru temizleme bizim işimiz' diyoruz.


Kuru Temizleme nedir

kuru temizleme nedir

Bütün kuru temizlemeler organiktir ve en güvenli temizleme yöntemidir

 Kuru temizleme, ismine rağmen kuru olarak yapılan bir işlem değildir. Yapılan temizleme işleminin kuru olarak tanımlanması, işlem sırasında kullanılan sıvıların kesinlikle hiç su içermemesinden kaynaklanır. Ayrıca, kuru temizleme makinesine kuru olarak konan çamaşırlar tam kuruduktan sonra yine kuru olarak çıkarlar.


Kuru temizlemenin ilk dönemlerinde kullanılan benzen, gazyağı ve benzin gibi sıvılar son derece tehlikeli ve yanıcıydı. Bundan dolayı, kuru temizleme mesleği solventler kullanılmaya başlayıncaya kadar tehlikeli bir işti. 1930'larda percholoroethylene'nin (yanıcı olmayan sentetik solvent) tanıtılmasından itibaren günümüze değin dünyadaki bütün kuru temizlemeciler bu organik solventi kullanmaktadırlar.


Kuru temizleme, giysilerin üzerinde bulunan kir ve lekeleri çıkarmak için sovent adı verilen bu özel çözücü ile yapılan temizleme işlemidir. Kuru temizleme nasıl yapılır sorusunun cevabı; bu işlemin ismine rağmen tam anlamıyla kuru olmaması ve su yerine solventin kullanılmasıdır.


Kuru temizleme işlemi, profesyonel ustalar tarafından özel makine ve ekipmanlar kullanılarak icra edilir. Son derece güvenlidir. Kapalı bir sistem içerisinde gerçekleştirilen işlem ile doğaya nerdeyse hiç atık madde bırakılmaz. Keza, temizlenen giysilerin üzerinde de hiç madde kalıntısı olmaz. Kuru temizleme, dünyadaki en temiz en tasarruflu ve en güvenli temizleme yöntemidir.